Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 Türkiye’nin yanındayız!    Erdoğan Çipras'la Çin'de görüştü    Erdoğan Çipras'la Çin'de görüştü    CHP'li Eren Erdem: Demirtaş 'özerklik istemiyoruz' dedi    ANNE(LERİ)ME…    Bülent Arınç'tan "yeni parti" açıklaması    Baydemir: İşini isteyen öğretmen açlık grevinde, Adalet Bakanı Amerika’da Reza’yı kurtarma peşinde  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  ANNE(LERİ)ME…

  CHP'li Eren Erdem: Demirtaş 'özerklik istemiyoruz' dedi

  Türkiye’nin yanındayız!

  Erdoğan Çipras'la Çin'de görüştü

  Erdoğan Çipras'la Çin'de görüştü

 

 

Şırnak Valiliği SYDV’den Üniversite Öğrencilerine Burs

 

5.9.2008 11:11:42

Şırnak Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü Üniversiteyi Bu Yıl Kazanan ve Üniversite Okuyan Dar Gelirli Öğrencilere Burs İmkanı Sunuyor.

 

 

           ŞIRNAKHABER – Geçmiş yılarda olduğu gibi bu yılda  Şırnak Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üniversiteyi bu yıl kazanan ve  üniversitede okuyan dar gelirli  öğrencilere burs verecek.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Süleyman Yeşilyurt, burs başvurularının sadece Şırnak merkez ve Merkeze bağlı köy ve beldelerde ikamet eden öğrenciler için geçerli olduğunu söyleyerek; “İlçelerimizde de Sosyal Yardımlaşma ve  Dayanışma  müdürlükleri olduğu için biz burarlardan gelen talepleri değerlendiremiyoruz. Bizim vereceğimiz burs başvuruları için öğrencilerimizin en geç 15 Eylül’e kadar bize müracaat etmeleri gerekiyor.”dedi.

Müdür Yeşliyurt, öğrencilere verilecek olan bursların heyet kararı ile belirlendiğini söyleyerek; “Bize gelen tüm talepler alındıktan sonra Şırnak Valiliği’nde toplanacak olan Mütevelli Heyeti kararına göre bize başvuran öğrencilerimize imkanlarımız dahilinde burs vermeye çalışacağız. Gönlümüz bize başvuran tüm öğrencilerimize burs vermekten yanıdır. Fakat öncelikli olarak yoksul ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin taleplerini değerlendireceğiz.”diye konuştu.

Üniversite sınavında başarı gösterip de okuyamayacak durumda olan öğrencilere ise mümkün mertebe maddi destekte bulunacaklarını belirten Yeşilyurt, ağırlıklı olarak il dışında okuyamayacak öğrencilere burs imkanı sağlamaya çalışacaklarını söyledi.

Burs başvuruları için, Sosyal Yardımlaşma vakfına müracaat edilecek, burs başvurusunda bulunanların daha önce kayıtlı olanlardan bir üst sınıfa geçmiş olmak şart, bu yıl kazanan öğrencilerden de  kayıt belgesi yada  yüksek öğrenim kurumuna yerleştirdiklerine dair belge, başvurularda öğrenci- resmi kimlik bilgileri ve T.C ziraat Bankasından açılacak hesap numaraları belirtilecek.

 

 

        

Bu habere 2 adet yorum yapıldı.

   Diğer Başlıklar

  Erdoğan Çipras'la Çin'de görüştü 14.5.2017
  Erdoğan Çipras'la Çin'de görüştü 14.5.2017
  CHP'li Eren Erdem: Demirtaş 'özerklik istemiyoruz' dedi 14.5.2017
  ANNE(LERİ)ME… 14.5.2017
  Türkiye’nin yanındayız! 14.5.2017

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2005040

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber