Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 Neçirvan Barzani: Kobanê IŞİD’e karşı bir kahramanlık sembolüdür    ''SERDAR VE EBUBEKİR HALA KAYIP...!!!''    'KCK Silopi' davasında tutuklu kalmadı    KCK'den 'Kobanê Zaferi' açıklaması    'Kobanê zaferi Türkiye'yi ciddi anlamda etkileyecek'     Kobanê fedai Kürt ve Türk devrimcilerinin zaferidir    12 yaşındaki Nihat Kazanhan’ı öldüren cisim ne?  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  Kobanê fedai Kürt ve Türk devrimcilerinin zaferidir

  KCK'den 'Kobanê Zaferi' açıklaması

  'Kobanê zaferi Türkiye'yi ciddi anlamda etkileyecek'

  'KCK Silopi' davasında tutuklu kalmadı

  Neçirvan Barzani: Kobanê IŞİD’e karşı bir kahramanlık sembolüdür

 

 

Şırnak Valiliği SYDV’den Üniversite Öğrencilerine Burs

 

05.09.2008 11:11:42

Şırnak Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü Üniversiteyi Bu Yıl Kazanan ve Üniversite Okuyan Dar Gelirli Öğrencilere Burs İmkanı Sunuyor.

 

 

 

 

           ŞIRNAKHABER – Geçmiş yılarda olduğu gibi bu yılda  Şırnak Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üniversiteyi bu yıl kazanan ve  üniversitede okuyan dar gelirli  öğrencilere burs verecek.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Süleyman Yeşilyurt, burs başvurularının sadece Şırnak merkez ve Merkeze bağlı köy ve beldelerde ikamet eden öğrenciler için geçerli olduğunu söyleyerek; “İlçelerimizde de Sosyal Yardımlaşma ve  Dayanışma  müdürlükleri olduğu için biz burarlardan gelen talepleri değerlendiremiyoruz. Bizim vereceğimiz burs başvuruları için öğrencilerimizin en geç 15 Eylül’e kadar bize müracaat etmeleri gerekiyor.”dedi.

Müdür Yeşliyurt, öğrencilere verilecek olan bursların heyet kararı ile belirlendiğini söyleyerek; “Bize gelen tüm talepler alındıktan sonra Şırnak Valiliği’nde toplanacak olan Mütevelli Heyeti kararına göre bize başvuran öğrencilerimize imkanlarımız dahilinde burs vermeye çalışacağız. Gönlümüz bize başvuran tüm öğrencilerimize burs vermekten yanıdır. Fakat öncelikli olarak yoksul ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin taleplerini değerlendireceğiz.”diye konuştu.

Üniversite sınavında başarı gösterip de okuyamayacak durumda olan öğrencilere ise mümkün mertebe maddi destekte bulunacaklarını belirten Yeşilyurt, ağırlıklı olarak il dışında okuyamayacak öğrencilere burs imkanı sağlamaya çalışacaklarını söyledi.

Burs başvuruları için, Sosyal Yardımlaşma vakfına müracaat edilecek, burs başvurusunda bulunanların daha önce kayıtlı olanlardan bir üst sınıfa geçmiş olmak şart, bu yıl kazanan öğrencilerden de  kayıt belgesi yada  yüksek öğrenim kurumuna yerleştirdiklerine dair belge, başvurularda öğrenci- resmi kimlik bilgileri ve T.C ziraat Bankasından açılacak hesap numaraları belirtilecek.

 

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

CİZRE'DE HAVA DURUMU  CİZRE'DE HAVA DURUMU  CİZRE'DE HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

1822707

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber