Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 ‘Başkan Abdullah Süer’den Anlamlı Destek.’    “SİLOPİ SPORUMUZU YALNIZ BIRAKMAYALIM.!”    “TEŞEKKÜRLER TURGAY BİRLİK.!”    SİLOPİ SPOR’A MORAL GECESİ SÜER’DEN…    SİLOPİ SPOR’A MORAL GECESİ SÜER’DEN…    ÇAĞLI;"DAİB) OLARAK IRAK’TA TEMASLARDA BULUNDUK"    BAŞKAN GELİŞ, IRAK KÜRDİSTAN BÖLGESEL YÖNETİMİNİ ZİYARET ETTİ.  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  ‘Başkan Abdullah Süer’den Anlamlı Destek.’

  “SİLOPİ SPORUMUZU YALNIZ BIRAKMAYALIM.!”

  “TEŞEKKÜRLER TURGAY BİRLİK.!”

  SİLOPİ SPOR’A MORAL GECESİ SÜER’DEN…

  SİLOPİ SPOR’A MORAL GECESİ SÜER’DEN…

 

 

Diyarbakır'da Genç Tüketiciler Bilgilendirildi

 

6.7.2008 11:25:57

Ab Destekli ''Genç Tüketicilerde Tüketim Duyarlılığının Yükseltilmesi Projesi''nin Eğitim Toplantılarına Devam Edildi

 

 

             İHA- Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Tüketici Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi tarafından Avrupa Birliği'nin (AB) finansal desteği ile geliştirilen 'Genç Tüketicilerde Tüketim Duyarlılığının Yükseltilmesi Projesi'nin eğitim toplantısı yapıldı.
Diyarbakır Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda üç gün arayla ikincisi düzenlenen ve genç tüketicilerin kendilerini ilgilendiren tüketici bilgilerine ulaşmasını, ürün güvenliği ve kaliteli ürün ile ilgili bilgi ve bilincin yükseltilmesini, yerel piyasada kaliteli ve güvenli ürün talebinin artırılmasını sağlamak amacıyla yapılan eğitim toplantısına çok sayıda genç tüketici katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Proje Koordinatörü Kamuran Toktanış, AB ile uzun bir geçmişi olan Türkiye'nin gümrük
birliği ilişkisi çerçevesinde AB ile uyum açısından birçok konuda önemli mesafe kat ettiğini belirterek, bunlardan birinin de tüketici hakları olduğunu söyledi. Toktanış konuşmasında, Türkiye'nin, tüketici haklarının korunması alanında AB müktesebatına büyük ölçüde uyum sağladığını söyleyerek bazı konularda eksiklerin giderilmesi gerektiğini vurgularken şunları söyledi:
"Bunların başında da, çıkarılan yasaların uygulanması geliyor. Bu çerçevede, özellikle idari kapasitenin güçlendirilmesi ve tüketicilerin bilgilendirilmesi, duyarlılıklarının artırılması konularına ağırlık verilmesi gerekiyor."
Eğitim toplantısına konuşmacı olarak katılan Tüketici Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Niyazi Kavar, tüketicilere haklarını nasıl arayabilecekleri konusunda bilgi verdi. Kavar konuşmasında, tüketicilerin, satıcı ile sorunlarını çözemediklerinde atmaları gereken ilk adımın yerel tüketici örgütlerine başvurmak olduğunu belirtti. Kavar, ''Tüketici örgütleri hem işletmelerle tüketiciler arasında arabulucu görevi üstlenmekte hem tüketicilere ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir" dedi.

 

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2176843

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber