Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 Kızılay'ın Araçları Habur'da    Başbakan Yıldırım, Şırnak'ta Üs Bölgesini Ziyaret Etti     Kuzey Kore 'teröre destek veren devletler listesine' eklendi    METİNERDEN REZA YORUMU..    “KİTAP VE YAYINAĞACI ÜZERİNE…!”    Erdoğan'dan IKBY'ye: Kerkük'ün tarihinde siz yoksunuz; bedel ödeyeceksiniz    Kerkük - Musul hayalleri maceradır  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  “KİTAP VE YAYINAĞACI ÜZERİNE…!”

  Başbakan Yıldırım, Şırnak'ta Üs Bölgesini Ziyaret Etti

  Kuzey Kore 'teröre destek veren devletler listesine' eklendi

  METİNERDEN REZA YORUMU..

  Kızılay'ın Araçları Habur'da

 

 

AK Parti Şırnak’ta Gücüne Güç Kattı

 

19.7.2007 15:36:16

Şırnak Bölgesinde AK Partiye Gün Geçtikçe Katılım Artıyor. Dün Şırnak Merkezinde Xalumeri Olarak Bilinen Ailenin Liderlerinden M. Salim Sakur, Mehmet Emin Oğrak ve Hacı Zeyrek AK Parti’ye Katılırken, Cizre İlçesinde de Saadet Partisi Adayları Katıldı.

 

 

            ŞIRNAKHABER- Şırnak'ın İdil ilçesinde dün Butika Aşiretinin katıldığı AK Parti'ye dün Şırnak’ta Xalumeri olarak tanınan ailenin liderlerinden M. Salim Sakur, Mehmet Emin Uğrak, Hacı Zeyrek katırlırken, Cizre ilçesinde de Saadet Partisi 2. sıra milletvekili adayı Halit Aydemir, partisinden istifa ederek AK Parti’ye katıldı.

AK Parti’ye Şırnak merkezde katlım gösteren xalumeri ailesinin liderlerinden olan tanına isimler, partinin yapmış olduğu hizmet ve insanlara bakış açılarını benimsediklerini açıklarlarken, Cizre’den iktidar partisine katılan milletvekili adayı da hem siyaset hem de hizmetlerde gösterilen başarıya dikkat çekti.

Dün seçim çalışmalarına Şırnak’ta devam eden AK Parti Milletvekilleri ve yeni dönem AK Parti milletvekili adayları A. Veli Seyda ile İ Hakkı Birlik, çalışmaları vesilesiyle M. Selim Sakur’un evine giderek ziyarette bulundu. Kalabalık bir heyet eşliğinde ziyarette bulunan vekiller, burada görüştükleri Sakur’dan sonra, görüştükleri Mehmet Emin Uğrak ve Hacı Zeyrek, AK Partiye katıldıklarını ifade etti.

Bugüne kadar ayrı partilerde siyaset yaptıklarını ancak aynı çatıda toplandıklarını belirten Seyda, "AK Parti çatısı altında siyaset yapma kararı aldık ve hep beraber el ele vereceğiz. Bölgemiz için, ilimiz için, ülkemiz için güzel hizmetler yapmaya çalışacağız. Bu arkadaşlarımızın katılımıyla partimiz daha da güçlendi, bu arkadaşlarımız gücümüze güç kattılar. İnşallah bu güçle Ankara'da temsiliyetimizi daha iyi şekilde yaparız. Seçim esnasında bu değerli insanların fikirlerini alacağız. Buradaki tek hedefimiz bölgemize, ilimize, ülkemize ve bütün insanlara hizmet edebilmektir" dedi.

Daha öncede İdil ilçesine bağlı 10 köyle bu köylerde ikamet eden 10 bin kişilik nüfusları olduğu öne sürülen Butika aşireti, Sırtköy beldesinin Koveğ mezrası, Dumanlı Köyü, Akkuyun köyü, Karalar beldesinde İdu ailesi, Kurtuluş ve Çığır köylerinde Butika Aşireti'yle şehir merkezine bağlı Akçay köyü AK Parti'ye katılarak milletvekili adayı A.Veli Seyda'ya destek sözü vermişti.

 

ŞIRNAK SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYI PARTİSİNDEN İSTİFA EDİP AKP’YE KATILDI

            Saadet Partisi 2. sıra milletvekili adayı Halit Aydemir, partisinden istifa edip AK Parti’ye katıldı. Yaklaşık yüz kişilik bir gurup ile Cizre AK Parti ilçe binasına gelen Aydemir’i, Veli Seyda ile partililer alkışlayarak karşıladı.

            Cizre Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ilçe binası önünde düzenlenen tören ile Saadet Partisi’nden AK Parti’ye geçen Halit Aydemir’e kendisini AKP’li yapan rozeti Şırnak Milletvekili ve Milletvekili Adayı Abdullah Veli Seyda taktı. Daha sonra bir açıklama yapan Seyda, “Seçime kısa bir süre kala Aydemir’in bize katılıp gücümüze güç kattığı ve bize moral verdiği için kendisine teşekkür eder şahsım ve partim adına kendisine başarılar diler, tekrardan teşekkür ederim” dedi.

            Saadet Partisi 2. sıra milletvekili adaylığından istifa edip Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katılan Halit Aydemir ise, “Bu partiye katılmamızın nedeni, gerçek siyaseti Ak Partide görmemizdendir. Gerek bölgemize, gerekse il ve ilçelerimize yaptıkları hizmetler, gerekse diğer çalışmalarda olsun gösterdiği başarı bizlerin Ak Partiye katılmamıza neden oldu” dedi.

Aydemir, son olarak AK Parti milletvekili ve yeni dönem milletvekili adayı A.Veli Seyda’ya kendisine göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı teşekkür etti ve 22 Temmuz seçimlerinde başarı diledi. Aydemir’i partililer, “Cizre sizinle gurur duyuyor” şeklinde sloganlar ve alkışlar eşliğinde uğurladı.

 

 

        

Bu habere 0 adet yorum yapıldı.

   Diğer Başlıklar

  DTP'li Kışanak neler söyledi? 11.11.2009 11:57:30
  Bülent Arınç'ı utandıran anlar 11.11.2009 11:38:09
  DTP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ HASİP KAPLAN; “ALNIMIZ AÇIK” 21.7.2009 12:49:42
  DTP'Lİ BAŞKANLAR RANDEVU TALEBİNİ DEĞERLENDİRDİ 10.7.2009 13:30:00
  DTP İL BAŞKANLIĞINA SELİM BAYAR SEÇİLDİ 29.6.2009 10:05:57

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2057207

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber