Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK     MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…!    FİNAL FARKI...  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

 

 

TKDF’DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ AÇIKLAMASI

 

9.3.2010 05:30:52

8 Mart Dünya emekçi kadınlar günü ile ilgili Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Şırnak Bölge Temsilcisi Celalettin DİLLİ, basın yolu ile bir açıklama yayınlayarak kadınların yeteri savunulmadığını ve her anlamda ezilen kadınların sadece 8 Martta hatırlanmasının

 

 

 

8 Mart Dünya emekçi kadınlar günü ile ilgili Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Şırnak Bölge Temsilcisi Celalettin DİLLİ, basın yolu ile bir açıklama yayınlayarak kadınların yeteri savunulmadığını ve her anlamda ezilen kadınların sadece 8 Martta hatırlanmasının yeterli olmadığına dikkat çekerek, kadınların özgüvenlerini güçlendirmeyi, kadınları üretime yönlendirmeyi, kadının karar verme mekanizmalarına eşit katılımını sağlamayı, toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin geniş bir farkındalık yaratarak, konuya ilişkin olarak bugüne kadar çoğunlukla hukuki zeminde sağlanabilen değişimi fiiliyata taşımayı amaçladıklarını açıkladı..

 

 

8 Mart Kadınlar gününde kadına uygulanan şiddetin sone ermesi söylenecek, kadına yönelik ayrıcalıklar dile getirilecek, kadınsız hayat düşünülemez nutukları atılacak ve 9 mart günü bunlar unutulacak hayata devam edilecektir. Dünya kadınlar günü ülkemiz kadınlarının sorunlarına ilâç olmuş mu,  olabilmiş mi? Yoksa az önce söylediğim gibi senede bir gün hatırlayalım, kutlayalım, geçiştirelim mi olmuş?  Bana göre kadınlarımız yaşadığı sorunları çözmek için bir adım atmak, bu günü sözde kutlamaktan daha elzemdir. 

 

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Değişim Yarat adlı kampanya ile Mart ayı itibariyle bir yıl içerisinde 81 ile toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemini anlatan geniş çaplı bir proje başlattı.

 

Konu ile ilgili Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Şırnak Bölge Temsilcisi Celalettin DİLLİ şunları belirti: DEĞİŞİM Yarat Kampanyası ile toplumsal cinsiyet eşitsizliğinden kaynaklanan ve pek çoğu hukuki olarak çözümlenmemiş sorunlara fiiliyatta da çözüm getirebilmeyi amaçlayan Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF), özetle; Kadınlarımıza hak ve sorumluluklarının bilincine varmalarını sağlamayı, kadınlarımızın özgüvenlerini güçlendirmeyi, kadınlarımızı üretime yönlendirmeyi, kadının karar verme mekanizmalarına eşit katılımını sağlamayı, toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin geniş bir farkındalık yaratarak, konuya ilişkin olarak bugüne kadar çoğunlukla hukuki zeminde sağlanabilen değişimi fiiliyata taşımayı amaçlamaktadır.

           

Kampanya kapsamında toplumsal farkındalık yaratmaya ilişkin faaliyetler, cinsiyet eşitliğinin ne olduğu, ülkeye ne gibi katma değeri olacağı konusunda kadın-erkek herkesin katılabileceği türden etkinlikler olacaktır.  Kampanya kadının üretime yönlendirilmeden önce kat etmesi gereken aşamaları elde edebilmemiz için gerekli olan eğitim seminerlerini içeriyor. Bunlar birer günlük seminerler halinde verilecek. Amacımız kampanya doğrultusunda, bir yıl içerisinde 81 ilde yaşamlarını sürdüren en az 40.000 kadınımıza ulaşmaktır. Burada kadınlarda dil, din, etik köken, sosyal statü, eğitim düzeyi gibi koşulları önemsemiyoruz.

 

Bu kapsamda önümüzdeki aylarda Federasyon başkanımız Sayın Canan GÜLLÜ ve çalışma ekibi Şırnak ve Silopi’yi ziyarete gelip çalışmalarına başlayacaklardır. Ayrıca bu bölgedeki kadınlarımız için neler yapabiliriz konusunda ki proje çalışmalarımız Federasyon Başkanımızın yoğun gayret ve çalışmaları ile devam etmektedir. Önümüzdeki aylarda hepimizi heyecanlandıracak ve kadınlarımızı istihdam etmeye yönelik projelerimizin hayat geçirilmesi için Federasyon olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Şırnak Bölge Temsilcisi olarak beni destekleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin BAYAR’a bu konudaki hassasiyet ve gayretleri için teşekkür ederim. Tüm kamuoyunun bu konuda hassasiyet göstermesini ve gereken desteği vermelerini umuyorum…

 

 

        

Bu habere 0 adet yorum yapıldı.

   Diğer Başlıklar

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA... 10.5.2019
  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU. 10.5.2019
  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA... 10.5.2019
  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU. 10.5.2019
  “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…! 10.5.2019

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2303341

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber