Gelişen Şırnak'ın Güçlü Sesi...Şırnak Haber  

Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK     MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…!    FİNAL FARKI...  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

 

'CHP'nin yaptığı siyasi ahmaklık'

 

29.6.2011 17:04:13

 

 

 

Neyi istediğini tarif edemezsen, istediğini söylediğin şeyi alamazsın. Çünkü karşındaki ne istediğini anlamaz.

CHP'nin ne istediğini anlayan var mı? Diyor ki, "Benim tutuklu bulunan milletvekillerim serbest bırakılsın yoksa Meclis'te yemin etmem".

Bunu kimden istiyor? Meclis'te yemin etmediğine göre bunu "siyasi" bir sorun olarak görüyor ve hükümetin çözmesini talep ediyor.

Hükümetin "yargıya emir vermesini mi" istiyor? Söylediği bu mu? Bunu en ham ervah bile söyleyemez. Tamam, bizde yargı işleri karışıktır ama karışıklığı "meşrulaştıran" bir siyasi talep "gayrımeşru" olur.

CHP 'KUVVETLER AYRILIĞINI' RET Mİ EDECEK?

CHP, böyle gayrımeşru bir talepte bulunduğu ve talebi karşılanmadığı için mi yemin etmiyor? Bu, akla uygun değil. Peki, yemin etmeyerek "yargıyı" mı tehdit ediyor? Yargı, CHP'nin Meclis'te yemin etmemesinden niye korksun? Meclis'ten "yargıyı korkutmaya" kalkmak "kuvvetler ayrılığını" reddetmek anlamına gelmiyor mu? CHP, kendi işine geldiği için "kuvvetler ayrılığını" ret mi edecek?

ALLAH AKIL FİKİR VERSİN

Nereden baksanız bu CHP "sorunsalının" içinden çıkamazsınız. Baştan sona saçma çünkü. Ne ne istediği anlaşılıyor, ne bunu kimden istediği. "Allah akıl fikir versin" denecek bir durum.

KOSKOCA BİR PARTİ ERGENEKON'A ESİR DÜŞTÜ

Koskoca parti gidip Ergenekon'a esir düştü. Ergenekon sanıklarını hapisten çıkartacağım derken kendisi Meclis'e giremez hale geldi. Aferin ona. Siyaset diye buna derim işte. Yanlış adamdan yanlış bir şey istediğin için kendi kendini kitlersin, ne istediğin olur, ne de senin Meclis'te hükmün kalır.

CHP, BDP'Yİ ÖRNEK ALIYOR

Sanırım bu "siyasi ahmaklıklar literatürüne" girecek manevranın nedeni, CHP'nin, Hatip Dicle nedeniyle Meclis'i boykot eden BDP'yi örnek alması. Hatip Dicle, yaptığı konuşmadan dolayı "terör suçlusu" sayılmış ve "özel" bir maddeden dolayı mahkûm olmuş bir "özgürsüzlük" mağduru, fikir özgürlüğünün olduğu hiçbir toplumda Dicle hapse girmezdi.

BDP'NİN HAMLESİ HEM SİYASETE HEM AKLA UYGUN

Sadece Dicle için değil, Türkiye'nin geleceği için de fikir özgürlüklerinin önünün açılması lazım, bunu yapacak olan da Meclis ve Meclis'te çoğunluğu bulunan iktidardır. BDP, Meclis'ten ve AKP'den "fikir özgürlüğünün" önündeki engelleri kaldırmasını talep ediyor, bu isteğini gerçekleştirmek için de "siyasi" yolları zorluyor.

Siyasetle çözülecek bir talebi olduğu için siyasi bir hamle yapması da hem siyasete, hem akla uygun.

DİCLE'NİN DURUMU BAŞBAKAN'IN DURUMUNA BENZİYOR

Dicle'nin durumu Ergenekon sanıklarına değil, ne kadar "onun durumu benimkine benzemiyor" diye tuttursa da Başbakan Erdoğan'ın durumuna benziyor. Benzerlik, hangi yasalardan yargılandıklarından ya da mahkûmiyetlerini çekip çekmemelerinden kaynaklanan bir benzerlik değil, benzerlikleri fikirlerinden dolayı mahkûm olmalarından.

O nedenle Meclis, Erdoğan'ın sorununu çözdüğü gibi Dicle'nin sorununu da çözebilir ve çözmelidir.

AKP BÜTÜN MAĞDURLARA SAHİP ÇIKMAYI NE ZAMAN ÖĞRENECEK

AKP, kendi mağdurunu kurtarırken başka mağdurlara sırtını dönerse, bu "bencilce" ve çifte standarda dayanan bir davranış olur. Yeniden Erbakan dönemine dönerler. Bilmiyorum, AKP bütün mağdurlara sahip çıkmayı ne zaman öğrenecek, ne zaman bu bencillikten kurtulacak.

ERGENEKON 'MAĞDUR' BİR ÖRGÜT DEĞİL

Ergenekon meselesine gelince, bu örgüt "mağdur" bir örgüt değil, bu örgüt bütün toplumu mağdur eden, cinayetler işleyen, suikastlar düzenleyen, darbeler planlayan bir örgüt. Eğer bu çete yakalanmasaydı Türkiye kan gölüne dönerdi, suikastlardan, darbelerden, cinayetlerden başımızı alamazdık.

Yargı, milletvekili seçilen Ergenekon sanıklarını bırakmak isterse bıraksın, bu yargının bileceği iş, kimse Balbay illa hapiste kalsın diye meseleye çullanmaz ama bu örgütün bütününe "siyasi" bir tavırla sahip çıkmaya kalkan CHP kendini çıkmazdan kurtaramaz. Büyük bir çeteye "siyasi meşruiyet" sağlama kurnazlığına sapınca sonunda kendisi böyle Meclis'te konuşamaz hale gelir.

CHP SİLİVRİ'NİN ÖNÜNDE YEMİN ETSİN

Akıl vermek gibi olmasın ama bence AKP, Dicle ve fikir özgürlüğü meselesini Meclis'te halletsin, iki parti birlikte anayasayı değiştirsin. CHP de gidip Silivri'nin önünde yemin etsin

 

 

        

Bu yazıya 0 adet yorum yapıldı.

 

   Diğer Yazılar                                             Yazarın Tüm Yazıları..>>

  “FETÖ'CÜ DENİLİP GEÇİLECEK BİR İŞ DEĞİL BU" 18.7.2016 14:28:13
  KÜRTLERE SAYGI GÖSTERMEYECEKSENİZ, AYRILIN! 12.10.2014 15:44:03
  No pasaran… 12.9.2014 00:46:48
  Ecdat 29.11.2012 01:18:44
  aynalı salon ve pastane 17.11.2012 02:17:58
  Kürtler ve para 7.10.2012 02:11:37
  lkollü içki ve gazoz 20.9.2012 04:39:33
  Delirme 21.8.2012 03:19:35
  Ordu ve Şemdinli 3.8.2012 16:39:51
  Kürdistan 1.8.2012 17:15:20
        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

CİZRE'DE HAVA DURUMU  CİZRE'DE HAVA DURUMU  CİZRE'DE HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2328080

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber